neděle 24. dubna 2016

Sait Tropez - Umění čokolatiera

Už dlouho předlouho jsem si přála zůčastnit se nějakého cukrářského kurzu. Po hodinách googlování u mně zvítězila cukrárna Saint Tropez ve Vodičkově ulici. A tak se několik kamárádu složilo a poukázku na kurz jsem dostala k minulým narozeninám.
Já Vám v tomto článku přiblížím, jak probíhala rezervace a jak se mi kurz samotný líbil.V Saint tropez mají poukázky na kurz platnost jeden rok a dostanete je v nádherné obálce. Pak vám jednou za čas  přijde e-mail s nabízenými kurzy. Tady vidím asi jediné mínus, nebo jsem třeba jen neměla štěstí. Původně jsem si totiž vybrala kurz čokoládových dekorací, který měl být veden v angličtině nebo francouzštině. Ten ale nejprve nebyl vypsán, pak mi záhadně nepřišel e-mail s další nabídkou kurzů a když jsem do cukrárny psala byl už plně obsazený. Potom zase měla cukrárna od kurzů pauzu. Když se mi konečně po půl roce povedlo na kurz přihlásit byl dva dny předem zrušen. Vážně? U kurzu za tolik peněz? To už mi trochu tekly nervy. Zvlášť, když mi řekli, že další kurz na dekorace bude asi až v červnu. Vzhledem k mému nabitému diáři jsem si raději zarezervovala jediný kurz za stejnou cenu - umění čokolatiéra, tedy výrobu pralinek.

Z kurzu samotného už jsem byla nadšená a není, co bych mu vytkla. Náš školitel býl úžasný. Bylo vidět, že se v dané oblasti opravdu vyzná. Jeho povídání a zkušenosti bych mohla poslouchat hodiny. Dozvěděly jsme se o rozdílech ve složení čokolády, jakou vybírat, jaký vliv mají rozdílné složení čokolády na strukturu pralinek či náplní, jak je důležité mít čokoládu zahřátou na správnou teplotu. Na vlastní kůži jsme si vyzkoušely výrobu ganache, náplní, pralinek a musím říct, že je to fakt věda. Na konci jsme si mohly vyrobené pralinky zabalit a dostaly jsme certifikát. Co je ale nejdůležitější, taková pralinka z kvalitní čokolády, s poctivou náplná chutná tisíckrát jinak než obyčejnej bonbon z bonboniery, kterou seženete v supermarketu. Stačí vam 3 pralinky a i ty nejrozmazlenější chuťové buňky jsou plně uspokojeny. Pravé pralinky jsou prostě boží.
Nakonec  musím konstatovat, že i přes drobné potíže, které provázely rezervaci kurzu, jsem s kurzem v Saint Tropez moc spokojená a určitě ho doporučuji Vám :-)

Žádné komentáře:

Okomentovat